15.05.2019: Veloceliņi ir viena no pirmajām nepieciešamībām, ko, iespējams, minētu vairums  mūsu apkaimes aktīvistu. Pie tam, runa ir kā par ārējiem veloceliņiem, kas savienotu Jaunciemu ar Vecmīlgrāvi un Berģiem, tā arī par iekšējiem veloceliņiem, kas padarītu drošu velo satiksmi no nomaļākām šķērsielām līdz skolai, veikalam, baznīcai, ezeram. 

RD attīstības departamenta atbilde jau pirms vairākiem gadiem bija tik pat pozitīva, cik bezcerīga: "Jaunciema gatves veloceliņš ir vajadzīgs un iekļauts 2020-2030 gada plānā, tomēr...pie tā neķersies, kamēr nebūs izveidota velo satiksme uz centru no dažādiem virzieniem, 8 km rādiusā ap centru." Tātad, esam par tālu, pie esošā pilsētattīstības koncepta! ...

Ticība uzvirmoja ar jaunu sparu 2017.gada 8.maijā, Rīgas pašvaldības pārstāvju tikšanās laikā ar Jaunciema, Trīsciema un Sužu apkaimju iedzīvotājiem, kas notika Jaunciemā, Gaileņu ielā. Toreiz, no Ušakova k-ga puses ("Saskaņa") vairākkārt tika uzsvērts publisks solījums, 2 gadu laikā izbūvēt veloceliņu, kas savienos Viestura prospekta un Vecāķu prospekta esošo veloceliņu tīklu ar Jaunciemu. Tā tiktu padarīta iespējama un droša nokļūšana ar divriteņiem un mazjaudas motorolleriem gan uz centru, gan uz Vecāķu jūrmalu. 2 gadus vēlāk nav ne veloceliņa ne arī kādas ziņas par solījuma izpildes statusu.

Turpmākā "cīņa" veloceliņu izveides lietā, ja kāds no mums to uzņemtos, nebūtu ne viegla, ne ātra, tomēr neliekoties ne zinis par notikumu attīstību, projekta realiācija var arī neizkustēties. 

Ja veloceliņš, ārējais vai iekšējais, ir svarīgs Tev vai Taviem bērniem, un, ja jūti sevī enerģiju iestāties par to kas tev svarīgs, tad esi laipni aicināts pievienoties Jaunciema attīstības biedrībai (*) un uzņemties šī darbības lauka vadību, vai vismaz izteikt gatavību piedalīties cīņā!

* dalība biedrībā, protams, nav obligāts nosacījums! Cīnīties var arī pa vienam, vai pārstāvot citas apkaimju vai sporta organizācijas, tomēr arī tad lietas labā nāktu savstarpējā informācijas apmaiņa, lai kopīgā cīņa būtu produktīvāka.