2019. gada 3.aprīļa vakarā tika dibināta “Jaunciema attīstības biedrība”. Dažiem doma par biedrību radās vēl 2016.gadā “LMT torņa akcijas” laikā, bet nobrieda 2019.gada sākumā, “skolas aizstāvēšanas akcijas” laikā. Biedrības dibināšanas mērķis, vienā teikumā, ir veidot un uzturēt apkaimi tādu, kādu to vēlamies redzēt!

Rīgā darbojas jau vairāk kā 50 šādas biedrības. Pāris reizes gadā Rīgas dome, dažādu mērķu realizācijai, rīko konkursus, kur biedrības var tikt pie finansējuma vai līdzfinansējuma, bet pamatā darbojas uz savu iniciatīvu un pašfinansēšanos no biedru naudām un ziedojumiem.

2020. gada augustā Jaunciema attīstības biedrība iestājās Rīgas Apkaimju aliansē.

Jaunciema biedrības iniciatoru un dibinātāju vidū ir pa kādam juristam, skolotājam, vēsturniekam, dzejniekam, kinorežisoram, celtniekam un citu profesiju pārstāvjiem – sākotnēji ap 15 cilvēku ar dažādām prioritātēm, kuras katrs vēlas realizēt ar biedrības palīdzību.


2022. gada 2.jūnijā notika ikgadējā biedru kopsapulce, kuras laikā tika ievēlēta jaunā biedrības valdes ar valdes priekšsēdētāju - Tomu Molu. Valdes sastāvs ir sekojošais: Agnese Sakenfele, Gatis Kristaps, Iveta Kamina, Natālija Mjakutina, Santa Ruskule, Toms Mols, Uldis Babris

Ja arī Tev ir tuva Jaunciema apkaime un vēlies aktīvi iesaistīties tās uzlabošanā, pievienojies mums! Raksti uz [email protected]